הבחירה הנכונה: כיצד בוחרים סורגים לבית?

 
בשונה מהתפיסה הרווח בעבר, סורגים אינם רק אלמנטים של הגנה: הם משפיעים רבות על העיצוב הביתי, ובייחוד בעידן האחרון, בו נחשפנו לדגמים מעוצבים של סורגים אשר לא רק שלא מהווים נטל עיצובי על הבית, הם אפילו תורמים רומה מכרעת לעיצוב שלו. כאלו הם למשל סורגי בטן עם קצוות מעוצבים. הסורגים הללו הם סורגים דמויי משפך, אשר בחלקם התחתון ישנו אלמנט מעוגל ובחלקם העליון – אלמנט מזדקר עד כדי השקה לקיר. דוגמה נוספת היא – סורגים מתקפלים בהתאמה אישית: ניתן להזמין סורגים מתקפלים מעוצבים בפורמטים שונים: אקורדיאון,, פתיחה לתוך פיר בחלון, וכד'.
 
סורגי בטן מעוצבים – יופי ונוחות
 
סורגי מתכת אשר ניתנים הן לחידוד העיצוב הכפרי והן לחידוד העיצוב האורבני או המודרני. במקרה הראשון –ניתן לצבוע אותם בצבעים כמו בז' או צבעים חמים מסוג אחר. במקרה השני, מקובל להיעזר בסורגים שחורים עם קצוות מוזהבים, סורגים לבנים לגמרי, וסורגים שקופים: סורגים בעלי צבע חלבי במרקם זכוכית אשר קשה להבחין בו מרחוק. זה גם יכול להטעות פורצים ולחזק את אלמנט ההרתעה בדירה.
 
סורג מעוצב לחלון
 
סורגים מתקפלים אקורדיאון
 
סורגים אשר תוך כדי פתיחתם הם מקובעים לצורה קטנה אך נראית לעין, ובעת הסגירה היא מתרחבת שוב פעם, ממש כפי שפועל אקורדיאון בדרכו ממצב סגור למצב פתוח. סורגים אלו תורמים לעיצובם של כל הבתים – מהמודרני ועד הכפרי, וניתנים לסגירה הן באמצעות נצרה והן באמצעות מפתח. אנו סבורים כי כאשר יש ילדים בבית, מוטב להשתמש במפתח, ואם רק אתם חיים בבית, עדיף להשתמש בנצרה ולחסוך לעצמכם לוגיסטיקה מיותרת של שימוש במפתח.
 
סורגים מתקפלים לתוך פיר
 
סורגים אשר מקובל להשתמש בהם בחנויות, בבתים פרטיים, בדלתות חצר אחוריות ובחלונות גבוהים. בדרך כלל – אלו סורגים אשר פיר נעילה מותקן מראש במשקוף שלהם והם ננעלים באמצעות מנעול לשון. יחד עם זאת, בשל השתכללות הטכנולוגיה בתחום הסורגים, נין למצוא אותם גם בגרסא אלקטרונית: סורגים אשר נפתחים ונסגרים בהפעלת ממסר חשמלי, ומונעים באמצעות מנוע קטן אשר מתאים לגודל ולכושר התנועה שלהם. סורגים מסוג זה מתאימים לחלונות גדולים בסלון, חלונות קטנים בחדר, סלונים, וכל אתר אחר בו נדרשת הגנה זו.