טיפים לעיצוב ספסל מתכת במרחב הרשות המקומית

במקבץ טיפים זה תוכלו ללמוד כיצד לגבש עיצוב עבור ספסל מתכת ייחודי לשימוש ברחוב. מאמר זה מיועד לאדריכלי נוף, לאחראי עיצוב במועצות ולכל מי שבידיו לשנות את הריהוט ברשויות המקומיות. בחירת ספסל מתכת נכוחה תזכה אתכם ביתרונות רבים ותוסיף נקודות רבות לרשות המקומית אותה אתם מייצגים. אז מה חשוב בעיצוב ספסל מתכת לרחוב?

טיפ מס' 1: גבשו את מראה הספסל האידיאלי

ניתן לבחור בין ספסל עם משענת מעוצבת לבין ספסל ללא משענת המעודד ישיבה זקופה. ניתן לבחור בין ספסל מתכת בעיצוב וינטאג', לבין ספסל מתכת בעל עיצוב מודרני. מומלץ לגבש מראה ספסל מתכת שיביע את מה שאתם מבקשים לבטא גם בפאן המנהלתי וגם בפאן העיצובי. בכך, אתם מגבשים ברשות המקומית שלכם התקני ישיבה ייחודיים אשר יסמלו אותה יותר מכל דבר אחר. רשות מקומית עם ספסל מתכת מעוצב בכל מקום נדרש היא רשות מקומית שדואגת לתושביה לתשתיות חשובות.

טיפ מס' 2: התאימו את מראה הספסל לסביבה החיצונית שלו

מאד חשוב לבצע באמצעות הדמיית מחשב ייעודית את התאמת מראה הספסל אל הסביבה המיועדת. קחו בחשבון נופים, מוטיבים של דשא, דקים ורכיבי פרזול שכבר הוסדרו במקום כמו אשפתונים וסככות מתכתיות שונות. בכך, תוכלו להבטיח ספסל שמתאים גם בגוון וגם בצורה, אשר ישתלב באופן יוצא מן הכלל במרחב. קחו בחשבון כי מראה הספסלים שלכם מעיד על עיצובה של הרשות המקומית כולה. לכן, מאד מומלץ לבצע בחירה מושכלת ולהבטיח כי כל התקן ישיבה בשטח שיפוטכם ייראה במיטבו.

טיפ מס' 3: התאימו את הפרספקטיבה של הספסל לסביבתו

סביבה צרה וצפופה דמוית פרוזדור, למשל בשוק או בקרבתו, מצריכה שתבחרו ספסל מתכת דק שישתלב במרחב. סביבה רחבה כמו פארק או כר דשא ענק מצריכה ריהוט גדול ממדים ועבה מבחינה ויזואלית, כדי לספק קונטרה דקורטיבית טובה למרחב הענק.

טיפ מס' 4: חפשו את הליטושים המיוחדים באמת בעיצוב

כשבוחרים עיצוב עבור ספסל מתכת חשוב לבחור את הליטוש הסופי שיגרום לו להיראות טוב יותר מהאחרים. בסיום תהליך האפיון, מומלץ להתעכב על ליטושים אלו על מנת לקיים מרחב יפה ודקורטיבי: ספסלים עם פיתוחי נפחות ועיצוב-עץ בעלי מראה  נדיר וייחודי.
  
 
עשוי לעניין אתכם גם: אשפתונים ממתכת