פרופיל בלגי לבית

מאז ומעולם – נודע הפרופיל הבלגי הביתי כמוצר בוטיק לעיצוב הבית ויצירת פתחי תאורה טבעיים המאפשרים כניסת אור בשגרה, ללא חשמל. פרופיל בלגי לבית יכול להיות בכל הרבדים הביתיים: בחלון בלגי ברזל, בדלתות ואפילו בקירות. ישנם בתים המקדישים חדרים שלמים להיות עשויים מקירות פרופיל בלגי, ואת החדרים הללו הם מכנים "חדרי שמש". בהם, ניתן לקבל חשיפה לשמש, אך גם לזכות לתאורה טבעית בכל עת שהמאור הגדול זורח. כאשר בוחרים פרופיל בלגי לבית – חשוב להתייחס למספר פרמטרים אשר ישביחו את הבחירה ויהפכו את הבית שלכם לבית מעוצב, יפה ומאד מחמיא במראהו הפנימי.
 
פרופיל בלגי לבית
 
גודל החדר
 
לגודל החדר חשיבות מכרעת בבחירת הפרופיל הבלגי הביתי. כאשר החדר קטן – יתאים יותר פרופיל בלגי לבית בצבעים כהים, שכן הכהות יוצרת אינטימיות וזה בדיוק מה שנדרש בחדר הקטן. לעומת זאת, בחדר גדול אין כמו פרופיל בצבע בהיר, שכן הבהירות מתאימה לחדר גדול, "פותחת" אותו מבחינה ויזואלית וזה בדיוק המוצר הנכון במקום הנכון. בשונה מכך, הצבת פרופיל בלגי בצבע כהה בחדר גדול תיצור ניכור ובליטה עיצובית מיותרת שתגביר את הנוכחות באזורה, על חשבון אזורים אחרים בו. התקנת פרופיל בלגי בהיר בחדר קטן תיצור תחושה שהצבע הבהיר "כלוא" בתוך החדר ללא שום הקשר עיצובי למי מהרבדים שבתוכו.
 
עיצוב החדר
 
גם לעיצוב החדר יש משמעות בבחירת הפרופיל הבלגי. לחדר המעוצב בסגנון כפרי יתאים פרופיל אחר מאשר בחדר המעוצב בסגנון אורבני. בחדר הכפרי – אשר בדרך כלל יהיה על טהרת העץ יתאימו פרופילי עץ, אלומיניום הצבוע בגוון עץ טבעי, ופרופילים בצבעים כהים שונים כמו שחור או בורדו כהה אם מדובר בחדר קטן, המצריך נוכחות של צבעים מסוג כזה. לעומת זאת, בחדר בעיצוב אורבני יתאימו יותר צבעים כמו לבן, בז', כחול, תכלת וכד'. גם כאן יש משמעות לגודל החדר, שכן חדר גדול יהיה בעדיפות לקבל צבע כמו תכלת או לבן בוהק, בעוד אשר חדר קטן יהיה בעדיפות לפרופיל כחול רגיל, אפור כהה או כסוף בגוון כהה יחסית.
 
השילוב של הכרת עיצוב החדר והתאמת צבע הפרופיל על פי גודל החדר והמתווה שלו – ייצור פרופיל בלגי לבית אשר מתאים במדויק לשילוב בחדר שלכם!